Jdi na obsah Jdi na menu
 


První výlet - Pastviny

16. 10. 2009

 

Tento text je kopie textu, který jsem zasílala do místního zpravodaje:

 

Ekologický kroužek s názvem „Čipmánci“ (ZŠ Habrmanova, Č.T.) má za sebou svůj první výlet. A tím je víkendový pobyt na chatě v Pastvinách. Tohoto malého výletu se zúčastnilo 6 dětí (Nikča, Verča, Míša, Jíťa, Jára a Honza), 3 vedoucí (Jiřka, Nelča a Honza) a Mates, který pomohl první večer zabavit děti a zatopil nám v kachlových kamnech.

Sraz jsme měli v pátek 9. 10. 09 ve čtyři hodiny odpoledne u nádražní polikliniky. Odtud jsme jeli autobusem do Klášterce nad Orlicí a poté pěšky na chatu. Po ubytování a večeři, jsme vyráběli různé výrobky z papíru, vaty, špejlí … a pak hurá na kutě.

Druhý den ráno jsme šli provést ranní hygienu k lesní studánce. Po snídani se děti věnovaly batikování triček. Myslím, že se všem trička moc povedla! V odpoledních hodinách byla na plánu procházka k nedaleké, přes 300 let staré lípě. I když nám moc počasí nepřálo, tak jsme se přeci jen na „tůru“ vydali. Cestou děti hrály hry. Např. kdo první najde šišku, kdo najde nejvíce přírodnin na písmeno „M“, kdo vydrží nejdéle stát na jedné noze apod. Tzv. Vejdovu lípu všichni obdivovali, díky její velikosti a mohutnosti a to, že se mohli do ní i schovat, jelikož byla dutá. Cestou od tohoto starého stromu jsme sbírali odpadky, které byly hozené podél cesty. Večer si děti opekly párky a vyhodnotily se různé soutěže, mezi které patřil i „pexesový turnaj“. Po vyhlášení, z kterého si každý odnesl nějakou cenu, se děti pustily do výroby oveček z filcu. Dobré švadlenky by byly i z kluků, jak jim to šlo J.  Až kolem půl jedenácté hodiny večerní děti ulehly do postelí a po přečtení humorných pohádek tvrdě usnuly.

V neděli ráno nás čekalo balení věcí, úklid chaty a cesta domů.

Myslím, že se výlet velmi zdařil. Na programu byla i noční hra, která se však z důvodu nepřízně počasí nekonala. Ze začátku jsem měla obavy: zda-li bude stačit nakoupené jídlo, aby dětem nebyla v noci v chatě zima, aby se někomu něco nestalo apod. Obavy byly úplně zbytečné. Jídla bylo dost a děti byly moc hodné. Doufám, že podobný výlet si v příštím roce zopakujeme.

 

                                                                       vedoucí kroužku Jiřina J.